Venerdì, 02 Ottobre 2026 - 00:24:54
Visit the Website
Show Società Agricola Bova S.r.l. on the map
Show Cart 0
Favorite products

Register a Buying Group Subscribe a Company

Description

Manca del Bosco monocultivar carolea organic extra virgin olive oil is an oil obtained from the milling of organic olives within 12 hours of harvesting, using a cold extraction method. At the sight golden yellow color with delicate green refl ections. On the nose it is characterized by intense notes of freshly mown grass, green tomato and an aftertaste of almonds. The taste is decisive and elegant with harmonious tones of artichoke and notes of dried fruit. The bitter and spicy are very balanced. Excellent on soups, salads, fish and meat.

Ingredients

Olive

Società Agricola Bova S.r.l.

5 Liters

€ 75,00 € 15,00/Lt      =

Contact the Supplier

Description Ingredients and Certificates

Description

Manca del Bosco monocultivar carolea organic extra virgin olive oil is an oil obtained from the milling of organic olives within 12 hours of harvesting, using a cold extraction method. At the sight golden yellow color with delicate green refl ections. On the nose it is characterized by intense notes of freshly mown grass, green tomato and an aftertaste of almonds. The taste is decisive and elegant with harmonious tones of artichoke and notes of dried fruit. The bitter and spicy are very balanced. Excellent on soups, salads, fish and meat.

Ingredients

Olive

Certificates

SUOLO&SALUTE - Soil & Health Association

Società Agricola Bova S.r.l.

3 Liters

€ 45,00 € 15,00/Lt      =

Contact the Supplier

Description Ingredients and Certificates

Description

Manca del Bosco monocultivar carolea organic extra virgin olive oil is an oil obtained from the milling of organic olives within 12 hours of harvesting, using a cold extraction method. At the sight golden yellow color with delicate green refl ections. On the nose it is characterized by intense notes of freshly mown grass, green tomato and an aftertaste of almonds. The taste is decisive and elegant with harmonious tones of artichoke and notes of dried fruit. The bitter and spicy are very balanced. Excellent on soups, salads, fish and meat.

Ingredients

Olive

Description Ingredients and Certificates

Description

Cold extracted 100% Italian. Produced from olives selected and harvested directly by our company.
It is ideal on the table as it adds flavor to even the lightest foods without overwhelming their taste.
The oil-food combination: The principle of equipotence applies.
Dishes considered to have strong-decisive flavors, are combined with extra virgin olive oils with a high aroma and aromatic taste.
Conversely, delicate dishes require low-flavored oils that tend to be sweet.
Due to the organoleptic characteristics that distinguish it, the extra virgin Bova lends itself to multiple uses.
It is never excessively bitter nor spicy, it is delicate and savory at the same time, it is fine and at the same time rich in fruity notes.
Due to the high condensing power it possesses and the cold pressing, a small amount is poured to give the food the necessary flavor and fragrance imprint.

Ingredients

Olive

Società Agricola Bova S.r.l.

5 Liters

€ 50,00 € 10,00/Lt      =

Contact the Supplier

Description Ingredients and Certificates

Description

Cold extracted 100% Italian. Produced from olives selected and harvested directly by our company.
It is ideal on the table as it adds flavor to even the lightest foods without overwhelming their taste.
The oil-food combination: The principle of equipotence applies.
Dishes considered to have strong-decisive flavors, are combined with extra virgin olive oils with a high aroma and aromatic taste.
Conversely, delicate dishes require low-flavored oils that tend to be sweet.
Due to the organoleptic characteristics that distinguish it, the extra virgin Bova lends itself to multiple uses.
It is never excessively bitter nor spicy, it is delicate and savory at the same time, it is fine and at the same time rich in fruity notes.
Due to the high condensing power it possesses and the cold pressing, a small amount is poured to give the food the necessary flavor and fragrance imprint.

Ingredients

Olive

Società Agricola Bova S.r.l.

3 Liters

€ 30,00 € 10,00/Lt      =

Contact the Supplier

Description Ingredients and Certificates

Description

Cold extracted 100% Italian. Produced from olives selected and harvested directly by our company.
It is ideal on the table as it adds flavor to even the lightest foods without overwhelming their taste.
The oil-food combination: The principle of equipotence applies.
Dishes considered to have strong-decisive flavors, are combined with extra virgin olive oils with a high aroma and aromatic taste.
Conversely, delicate dishes require low-flavored oils that tend to be sweet.
Due to the organoleptic characteristics that distinguish it, the extra virgin Bova lends itself to multiple uses.
It is never excessively bitter nor spicy, it is delicate and savory at the same time, it is fine and at the same time rich in fruity notes.
Due to the high condensing power it possesses and the cold pressing, a small amount is poured to give the food the necessary flavor and fragrance imprint.

Ingredients

Olive

Description Ingredients and Certificates

SPECIALITA'

Description

Salsa a base di funghi champignon, tartufo estivo (Tuber Aestivum Vitt.) , olive nere, sale, olio di oliva e aromi naturali. Ingredienti: funghi coltivati 50% (Agaricus Bisporus) provenienza Italia, tartufo estivo (Tuber Aestivum Vitt.) 6%, olio di oliva, olive nere, sale, aromi naturali.

Società Agricola Bova S.r.l.

8 grams

€ 5,00 € 0,63/g      =

Contact the Supplier

Description

Description

In estate vengono raccolti, infilati con ago e filo, realizzando così una sorta di collane, e poi esposti al sole per far essiccare i peperoni. Una volta secchi, i peperoni possono essere fritti in padella con olio extravergine d’oliva, facendo attenzione a non bruciarli, finché non diventeranno croccanti e dorati.

Società Agricola Bova S.r.l.

50 grams

€ 7,00 € 140,00/Kg      =

Contact the Supplier

Description

Description

Il peperoncinoCarolina reaper Capsicum chinense è attualmente considerato il più piccante al mondo raggiungendo una piccantezza estrema (fino a 2.200.000 unità scoville). Data l’elevata quantità di capsicina al suo interno potrebbe provocare delle scottature alla pelle. I peperoncini sono di colore rosso fuoco, presentano una codina all’estremità, raggiungendo una lunghezza massima di 5 cm. Utilizzato per preparare salse piccanti e oli piccanti. Ingredienti: - Peperoncino Carolina Reaper 92% - olio extravergine di oliva

Società Agricola Bova S.r.l.

106 grams

€ 10,00 € 94,34/Kg      =

Contact the Supplier

Description

Description

Ingredienti: Pomodori secchi 65%, pistacchi e mandorle 5%, olio di oliva vergine e girasole 30%, sale.

Società Agricola Bova S.r.l.

180 grams

€ 6,00 € 33,33/Kg      =

Contact the Supplier

Description

Description

Tronchetto di Liquirizia dal gusto inconfondibile, senza zuccheri aggiunti, che racchiude tutte le proprietà naturali e benefiche della liquirizia pura. Rinfrescante e piacevolmente amaro, è ideale come lenitivo per la gola ed è naturalmente digestivo. La nostra liquirizia è impreziosita da una raffinata ceramica decorativa, che la rende perfetta anche come idea regalo originale e sfiziosa.

Società Agricola Bova S.r.l.

212 grams

€ 7,00 € 33,02/Kg      =

Contact the Supplier

Description

Description

La marmellata viene realizzata tradizionalmente e contiene il 49% di frutta e un quantitativo di zucchero pari a gr.40 per gr.100 di prodotto. E’ ottima da utilizzare per la prima colazione, per farcire dolci oppure come antipasto sui formaggi. Ingredienti: - Bergamotto di Calabria con buccia macinati - Zucchero

Società Agricola Bova S.r.l.

212 grams

€ 5,00 € 23,58/Kg      =

Contact the Supplier

Description

Description

La produzione è legata alla stagionalità che va da marzo a fine aprile, è in questo periodo che i cedri offrono il meglio delle proprietà organolettiche rendendo questa marmellata davvero unica. Perfetta a colazione, gustata sulle fette biscottate o nello yogurt, dal sapore deciso ben si accompagna a dolci e formaggi freschi. Ingredienti: - Cedri di Calabria con buccia macinati - zucchero - succo di limoni

Società Agricola Bova S.r.l.

212 grams

€ 5,00 € 23,58/Kg      =

Contact the Supplier

Description

Description

Il primo accostamento interessante è quello con molti tipi di formaggi, a pasta molle e a pasta dura. Ingredienti: - Fichi - zucchero - succo di limone

Società Agricola Bova S.r.l.

212 grams

€ 5,00 € 23,58/Kg      =

Contact the Supplier

Description

Description

Gustosa e equilibrata, la marmellata di arance può essere usata per accompagnare diverse ricette dolci e salate della tradizione culinaria italiana e calabrese. Ingredienti: - scorza , polpa e succo di arance - ⁠zucchero

Società Agricola Bova S.r.l.

212 grams

€ 5,00 € 23,58/Kg      =

Contact the Supplier

Description

Description

Ingredienti: Cipolla rossa di Tropea Calabria IGP, zucchero, aceto di vino, aceto, spezie (cipolla utilizzata 75g per 100g, zuccheri totali 45g per 100g)

Società Agricola Bova S.r.l.

212 grams

€ 5,00 € 23,58/Kg      =

Contact the Supplier

Description

Description

NGREDIENTI : Peperoncini, zucchero (peperoncini utilizzati 75g per 100g,

Società Agricola Bova S.r.l.

212 grams

€ 5,00 € 23,58/Kg      =

Contact the Supplier

Description

TARALLI

VASETTI

Description

“BABA’ DI CALABRIA” , piccole cipolle rosse di Tropea Calabria, intere in agrodolce, pronte per aperitivi e antipasti.

Ingredients

Cipolla rossa di Tropea Calabria IGP 62%, Acqua 18%, Aceto, Zucchero, Spezie, Sale

Società Agricola Bova S.r.l.

1 Package

€ 6,00      =

Contact the Supplier

Description Ingredients and Certificates

Description

A perfect paté for all those who appreciate the fresh, soft and light taste of green olives. Suitable for filling quick and delicious snacks, sandwiches and appetizers for aperitifs.

Description

Description

A perfect paté for all those who appreciate the fresh, soft and light taste of green olives. Suitable for filling quick and delicious snacks, sandwiches and appetizers for aperitifs.

Description

Ingredients

Carciofi, olio extravergine di oliva, aceto di vino bianco, aglio, pepe nero, alloro, sale. Correttore di acidità: Acido citrico.

Ingredients and Certificates

Description

Very good chopped Calabrian chilli

Description

Description

A perfect paté for all those who appreciate the fresh, soft and light taste of green olives. Suitable for filling quick and delicious snacks, sandwiches and appetizers for aperitifs.

Description

Olive

Description

Olive alla calabrese schiacciate con nocciolo

Società Agricola Bova S.r.l.

1 Kilogram

€ 10,00      =

Contact the Supplier

Description

Description

Olive alla calabrese schiacciate con nocciolo

Società Agricola Bova S.r.l.

500 grams

€ 5,00 € 10,00/Kg      =

Contact the Supplier

Description

Ingredients

Pomodori verdi, peperoni verdi, melanzane a fetta, olive denocciolate, aglio, origano, finocchio, olio di semi di girasole.

Società Agricola Bova S.r.l.

500 grams

€ 6,00 € 12,00/Kg      =

Contact the Supplier

Ingredients and Certificates

Buste

Description

Capperi sotto sale

Società Agricola Bova S.r.l.

500 grams

€ 5,00 € 10,00/Kg      =

Contact the Supplier

Description

Spices

Description

Certified organic oregano of 40 grams

Società Agricola Bova S.r.l.

40 grams

€ 5,00 € 0,13/g      =

Contact the Supplier

Description

SEEDS

Società Agricola Bova S.r.l.

500 grams

€ 4,00 € 8,00/Kg      =

Contact the Supplier

Società Agricola Bova S.r.l.

500 grams

€ 6,00 € 12,00/Kg      =

Contact the Supplier

Società Agricola Bova S.r.l.

500 grams

€ 6,00 € 12,00/Kg      =

Contact the Supplier

Società Agricola Bova S.r.l.

500 grams

€ 6,50 € 13,00/Kg      =

Contact the Supplier

Società Agricola Bova S.r.l.

500 grams

€ 4,00 € 8,00/Kg      =

Contact the Supplier

CEREALS

Description

100% Italian product

Società Agricola Bova S.r.l.

500 grams

€ 3,00 € 6,00/Kg      =

Contact the Supplier

Description

Description

100% Italian product

Società Agricola Bova S.r.l.

500 grams

€ 3,00 € 6,00/Kg      =

Contact the Supplier

Description

Description

100% Italian product

Società Agricola Bova S.r.l.

500 grams

€ 3,00 € 6,00/Kg      =

Contact the Supplier

Description

Description

100% Italian product

Società Agricola Bova S.r.l.

500 grams

€ 3,00 € 6,00/Kg      =

Contact the Supplier

Description
Società Agricola Bova S.r.l.

500 grams

€ 5,50 € 11,00/Kg      =

Contact the Supplier

LEGUMES

Description

Organic Tuscan cannellini beans

Società Agricola Bova S.r.l.

1 Kilogram

€ 7,00      =

Contact the Supplier

Description

Description

100% Italian product

Società Agricola Bova S.r.l.

1 Kilogram

€ 4,50      =

Contact the Supplier

Description

Description

100% Italian product

Società Agricola Bova S.r.l.

1 Kilogram

€ 5,00      =

Contact the Supplier

Description

Description

100% Italian product

Società Agricola Bova S.r.l.

1 Kilogram

€ 6,00      =

Contact the Supplier

Description

Description

100% Italian product

Ingredients

Ceci neri

Società Agricola Bova S.r.l.

1 Kilogram

€ 5,00      =

Contact the Supplier

Description Ingredients and Certificates

Description

100% Italian product

Società Agricola Bova S.r.l.

500 grams

€ 3,00 € 6,00/Kg      =

Contact the Supplier

Description

Description

100% Italian product

Società Agricola Bova S.r.l.

500 grams

€ 3,00 € 6,00/Kg      =

Contact the Supplier

Description

Description

100% Italian product

Società Agricola Bova S.r.l.

500 grams

€ 3,00 € 6,00/Kg      =

Contact the Supplier

Description

Description

100% Italian product

Società Agricola Bova S.r.l.

1 Kilogram

€ 5,50      =

Contact the Supplier

Description

Description

100% Italian product

Società Agricola Bova S.r.l.

1 Kilogram

€ 6,50      =

Contact the Supplier

Description

Description

100% Italian product

Società Agricola Bova S.r.l.

1 Kilogram

€ 7,00      =

Contact the Supplier

Description

DRIED FRUIT

Ingredients

Mandorle

Società Agricola Bova S.r.l.

500 grams

€ 10,00 € 20,00/Kg      =

Contact the Supplier

Ingredients and Certificates

Description

Dried tomatoes under the Calabrian sun

Società Agricola Bova S.r.l.

1 Package

€ 6,00      =

Contact the Supplier

Description

Wine

Description

Il Trancio is a red wine obtained from the vinification of Gaglioppo, Magliocco and Nero D'Avola grapes. From organic farming

Ingredients

Uve di Gaglioppo, Magliocco e Nero d’Avola. Grapes Gaglioppo, Magliocco e Nero d’Avola

Description Ingredients and Certificates

Sauces

Description

Product prepared from fresh local tomatoes (Crotone) at the right degree of ripeness, manually selected, not obtained with tomato concentrate or extract.

Ingredients

Pomato

Società Agricola Bova S.r.l.

0.7 Liters

€ 2,00 € 2,86/Lt      =

Contact the Supplier

Description Ingredients and Certificates

Condimenti olio di oliva

Description

Condiment characterized by a typical and pleasant fruity aroma, the Bova porcini mushroom oil shows off a unique flavor, perfectly enhanced by the organoleptic characteristics of the Boletus Edulis that aromatizes it, allows to make each dish unique, giving it a typical refined flavor and pleasant.

Società Agricola Bova S.r.l.

0.25 Liters

€ 7,00 € 28,00/Lt      =

Contact the Supplier

Description

Description

Bova pepper oil is the result of the winning combination of a very high quality extra virgin olive oil of totally European origin and the spicy pepper of the Capsicum variety. From the union of these two precious elements draws its noble origin a condiment able to marry perfectly with some of the typical dishes of the food and wine tradition of our country and to ensure an extra `` something '' at every course that can always make it unique and tasty. The pepper of the flavored oil enriches the flavor of the oil, as well as that of the dishes that are seasoned with it, strengthening it thanks to its presence in the form of liquid essence and dehydrated solid parts, which give the product a typical fire red color and a pleasantly lively and lively flavor.

Ingredients

Olio extra vergine di oliva, essenza naturale di peperoncino, peperoncino piccante disidratato frantumato.

Società Agricola Bova S.r.l.

0.25 Liters

€ 7,00 € 28,00/Lt      =

Contact the Supplier

Description Ingredients and Certificates

Description

Bova pepper oil is the result of the winning combination of a very high quality extra virgin olive oil of totally European origin and the spicy pepper of the Capsicum variety. From the union of these two precious elements draws its noble origin a condiment able to marry perfectly with some of the typical dishes of the food and wine tradition of our country and to ensure an extra `` something '' at every course that can always make it unique and tasty. The pepper of the flavored oil enriches the flavor of the oil, as well as that of the dishes that are seasoned with it, strengthening it thanks to its presence in the form of liquid essence and dehydrated solid parts, which give the product a typical fire red color and a pleasantly lively and lively flavor.

Ingredients

Olio extra vergine di oliva, essenza naturale di peperoncino, peperoncino piccante disidratato frantumato.

Società Agricola Bova S.r.l.

0.25 Liters

€ 7,00 € 28,00/Lt      =

Contact the Supplier

Description Ingredients and Certificates

Description

Bova pepper oil is the result of the winning combination of a very high quality extra virgin olive oil of totally European origin and the spicy pepper of the Capsicum variety. From the union of these two precious elements draws its noble origin a condiment able to marry perfectly with some of the typical dishes of the food and wine tradition of our country and to ensure an extra `` something '' at every course that can always make it unique and tasty. The pepper of the flavored oil enriches the flavor of the oil, as well as that of the dishes that are seasoned with it, strengthening it thanks to its presence in the form of liquid essence and dehydrated solid parts, which give the product a typical fire red color and a pleasantly lively and lively flavor.

Ingredients

Olio extra vergine di oliva, essenza naturale di peperoncino, peperoncino piccante disidratato frantumato.

Società Agricola Bova S.r.l.

0.25 Liters

€ 7,00 € 28,00/Lt      =

Contact the Supplier

Description Ingredients and Certificates

Description

Bova pepper oil is the result of the winning combination of a very high quality extra virgin olive oil of totally European origin and the spicy pepper of the Capsicum variety. From the union of these two precious elements draws its noble origin a condiment able to marry perfectly with some of the typical dishes of the food and wine tradition of our country and to ensure an extra `` something '' at every course that can always make it unique and tasty. The pepper of the flavored oil enriches the flavor of the oil, as well as that of the dishes that are seasoned with it, strengthening it thanks to its presence in the form of liquid essence and dehydrated solid parts, which give the product a typical fire red color and a pleasantly lively and lively flavor.

Ingredients

Olio extra vergine di oliva, essenza naturale di peperoncino, peperoncino piccante disidratato frantumato.

Società Agricola Bova S.r.l.

0.25 Liters

€ 7,00 € 28,00/Lt      =

Contact the Supplier

Description Ingredients and Certificates

Description

Bova pepper oil is the result of the winning combination of a very high quality extra virgin olive oil of totally European origin and the spicy pepper of the Capsicum variety. From the union of these two precious elements draws its noble origin a condiment able to marry perfectly with some of the typical dishes of the food and wine tradition of our country and to ensure an extra `` something '' at every course that can always make it unique and tasty. The pepper of the flavored oil enriches the flavor of the oil, as well as that of the dishes that are seasoned with it, strengthening it thanks to its presence in the form of liquid essence and dehydrated solid parts, which give the product a typical fire red color and a pleasantly lively and lively flavor.

Ingredients

Olio extra vergine di oliva, essenza naturale di peperoncino, peperoncino piccante disidratato frantumato.

Società Agricola Bova S.r.l.

0.25 Liters

€ 7,00 € 28,00/Lt      =

Contact the Supplier

Description Ingredients and Certificates

Description

Bova pepper oil is the result of the winning combination of a very high quality extra virgin olive oil of totally European origin and the spicy pepper of the Capsicum variety. From the union of these two precious elements draws its noble origin a condiment able to marry perfectly with some of the typical dishes of the food and wine tradition of our country and to ensure an extra `` something '' at every course that can always make it unique and tasty. The pepper of the flavored oil enriches the flavor of the oil, as well as that of the dishes that are seasoned with it, strengthening it thanks to its presence in the form of liquid essence and dehydrated solid parts, which give the product a typical fire red color and a pleasantly lively and lively flavor.

Ingredients

Olio extra vergine di oliva, essenza naturale di peperoncino, peperoncino piccante disidratato frantumato.

Società Agricola Bova S.r.l.

0.25 Liters

€ 7,00 € 28,00/Lt      =

Contact the Supplier

Description Ingredients and Certificates

Honey

Description

Honey deserves to enter our tables every day. Energy food composed of easy digestible simple sugars. Crystallization is a natural process and can represent a verification of its genuineness. A spoonful of honey a day is a healthy eating habit.

Società Agricola Bova S.r.l.

500 grams

€ 12,00 € 24,00/Kg      =

Contact the Supplier

Description

Description

Honey deserves to enter our tables every day. Energy food composed of easy digestible simple sugars. Crystallization is a natural process and can represent a verification of its genuineness. A spoonful of honey a day is a healthy eating habit.

Società Agricola Bova S.r.l.

250 grams

€ 5,00 € 20,00/Kg      =

Contact the Supplier

Description

Description

Honey deserves to enter our tables every day. Energy food composed of easy digestible simple sugars. Crystallization is a natural process and can represent a verification of its genuineness. A spoonful of honey a day is a healthy eating habit.

Società Agricola Bova S.r.l.

500 grams

€ 8,00 € 16,00/Kg      =

Contact the Supplier

Description

Description

Honey deserves to enter our tables every day. Energy food composed of easy digestible simple sugars. Crystallization is a natural process and can represent a verification of its genuineness. A spoonful of honey a day is a healthy eating habit.

Società Agricola Bova S.r.l.

250 grams

€ 5,00 € 20,00/Kg      =

Contact the Supplier

Description

Description

Honey deserves to enter our tables every day. Energy food composed of easy digestible simple sugars. Crystallization is a natural process and can represent a verification of its genuineness. A spoonful of honey a day is a healthy eating habit.

Società Agricola Bova S.r.l.

500 grams

€ 8,00 € 16,00/Kg      =

Contact the Supplier

Description

Description

Honey deserves to enter our tables every day. Energy food composed of easy digestible simple sugars. Crystallization is a natural process and can represent a verification of its genuineness. A spoonful of honey a day is a healthy eating habit.

Società Agricola Bova S.r.l.

250 grams

€ 5,00 € 20,00/Kg      =

Contact the Supplier

Description

Pasta

Description

The pasta is produced only with the best grains, derived exclusively from crops
organic to bring to the tables a superior product dedicated to color
who choose a better quality of life.

Ingredients

Grano Duro

Società Agricola Bova S.r.l.

500 grams

€ 1,80 € 3,60/Kg      =

Contact the Supplier

Description Ingredients and Certificates

Description

The pasta is produced only with the best grains, derived exclusively from crops
organic to bring to the tables a superior product dedicated to color
who choose a better quality of life.

Ingredients

Grano Duro

Società Agricola Bova S.r.l.

500 grams

€ 1,80 € 3,60/Kg      =

Contact the Supplier

Description Ingredients and Certificates

Description

The pasta is produced only with the best grains, derived exclusively from organic crops to bring to the tables a superior product dedicated to color which choose a better quality of life

Ingredients

Farina di semola di grano duro, acqua

Società Agricola Bova S.r.l.

1 Package

€ 1,80      =

Contact the Supplier

Description Ingredients and Certificates

Description

The pasta is produced only with the best grains, derived exclusively from organic crops to bring to the tables a superior product dedicated to color which choose a better quality of life.

Ingredients

Grano Duro

Società Agricola Bova S.r.l.

500 grams

€ 1,80 € 3,60/Kg      =

Contact the Supplier

Description Ingredients and Certificates

Description

The pasta is produced only with the best grains, derived exclusively from organic crops to bring to the tables a superior product dedicated to color which choose a better quality of life.

Ingredients

Grano Duro

Società Agricola Bova S.r.l.

500 grams

€ 1,80 € 3,60/Kg      =

Contact the Supplier

Description Ingredients and Certificates

Description

The pasta is produced only with the best grains, derived exclusively from organic crops to bring to the tables a superior product dedicated to color which choose a better quality of life.

Ingredients

Grano Duro

Società Agricola Bova S.r.l.

500 grams

€ 1,60 € 3,20/Kg      =

Contact the Supplier

Description Ingredients and Certificates

SALUMI

Description

The pasta is produced only with the best grains, derived exclusively from organic crops to bring to the tables a superior product dedicated to color which choose a better quality of life.

Società Agricola Bova S.r.l.

400 grams

€ 8,00 € 20,00/Kg      =

Contact the Supplier

Description

Description

The pasta is produced only with the best grains, derived exclusively from organic crops to bring to the tables a superior product dedicated to color which choose a better quality of life.

Società Agricola Bova S.r.l.

400 grams

€ 8,00 € 20,00/Kg      =

Contact the Supplier

Description

Description

The pasta is produced only with the best grains, derived exclusively from organic crops to bring to the tables a superior product dedicated to color which choose a better quality of life.

Società Agricola Bova S.r.l.

400 grams

€ 8,00 € 20,00/Kg      =

Contact the Supplier

Description

Formaggi

Description

The pasta is produced only with the best grains, derived exclusively from organic crops to bring to the tables a superior product dedicated to color which choose a better quality of life.

Società Agricola Bova S.r.l.

800 grams

€ 20,00 € 25,00/Kg      =

Contact the Supplier

Description

Last product modified: Extra virgin olive oil 5 liter CAN harvested october 2026 from Bova Giuseppe on 26-09-2026