Wednesday, 30 September 2026 - 13:50:12
Visit the Website
Show Peppino Brunetto on the map
Show Cart 0
Favorite products

Register a Buying Group Subscribe a Company

ANCHOVY FILLETS IN OLIVE OIL

Description

Acciughe pescate nel mar Mediterraneo con reti da circuizione e lavorate artigianalmente con sale marino.

Ingredients

Anchovies (55%) European anchovy, olive oil, sea salt.

Peppino Brunetto

80 grams

€ 3,17 € 39,63/Kg      =

Contact the Supplier

Description Ingredients and Certificates

Description

Acciughe pescate nel mar Mediterraneo con reti da circuizione e lavorate artigianalmente con sale marino.

Ingredients

Anchovies (55%) European anchovy, olive oil, sea salt.

Peppino Brunetto

160 grams

€ 5,53 € 34,56/Kg      =

Contact the Supplier

Description Ingredients and Certificates

Description

Ingredients: Anchovies (55%) European anchovy, olive oil, sea salt, pepper (1%).

Ingredients

Acciughe pescate nel mar Mediterraneo con reti da circuizione e lavorate artigianalmente con sale marino.

Peppino Brunetto

160 grams

€ 5,78 € 36,13/Kg      =

Contact the Supplier

Description Ingredients and Certificates

Description

Acciughe pescate nel mar Mediterraneo con reti da circuizione e lavorate artigianalmente con sale marino.

Ingredients

Anchovies (55%) European anchovy, olive oil, sea salt, garlic (1%), parsley (1%).

Peppino Brunetto

160 grams

€ 5,78 € 36,13/Kg      =

Contact the Supplier

Description Ingredients and Certificates

Description

Acciughe pescate nel mar Mediterraneo con reti da circuizione e lavorate artigianalmente con sale marino.

Ingredients

Anchovies (45%) European anchovy, olive oil, capers (10%), sea salt.

Peppino Brunetto

160 grams

€ 6,16 € 38,50/Kg      =

Contact the Supplier

Description Ingredients and Certificates

ANCHOVY FILLETS WITH EXTRA VIRGIN OLIVE OIL ITALIAN

Ingredients

Anchovies (45%) European anchovy, olive oil *, sea salt. * From organic farming (45%).

Peppino Brunetto

160 grams

€ 6,66 € 41,63/Kg      =

Contact the Supplier

Ingredients and Certificates

Description

100% Made in Italy

Ingredients

Anchovies (54%) European anchovy, olive oil *, sea salt, chili * (0.8%). * From organic farming (46%).

Peppino Brunetto

160 grams

€ 6,88 € 43,00/Kg      =

Contact the Supplier

Description Ingredients and Certificates

Ingredients

Anchovies (54%) European anchovy, olive oil *, sea salt, garlic * (0.8%), parsley (0.8%). * From organic farming (45%).

Peppino Brunetto

160 grams

€ 6,88 € 43,00/Kg      =

Contact the Supplier

Ingredients and Certificates

Ingredients

Anchovies (45%) European anchovy, olive oil *, capers * Salina (10%), sea salt. * From organic farming (55%).

Peppino Brunetto

160 grams

€ 7,43 € 46,44/Kg      =

Contact the Supplier

Ingredients and Certificates

Description

Acciughe pescate nel mare di Sicilia con reti da circuizione e lavorate artigianalmente con sale marino integrale.

Ingredients

Anchovies (90%) European anchovy, sea salt, olive oil.

Peppino Brunetto

180 grams

€ 4,99 € 27,72/Kg      =

Contact the Supplier

Description Ingredients and Certificates

Description

Acciughe pescate nel mare di Sicilia con reti da circuizione e lavorate artigianalmente con sale marino integrale.

Ingredients

Anchovies (80) European anchovy, sea salt, brine.

Peppino Brunetto

500 grams

€ 8,50 € 17,00/Kg      =

Contact the Supplier

Description Ingredients and Certificates

Description

Estratto di Alici Salate

Ingredients

Salted Anchovies Extract, Anchovies Engraulis Encrasicolus, water and integral sea salt.

Peppino Brunetto

0.1 Liters

€ 8,03 € 80,30/Lt      =

Contact the Supplier

Description Ingredients and Certificates

Description

Estratto di Alici Salate

Ingredients

Salted Anchovies Extract, Anchovies Engraulis Encrasicolus, water and integral sea salt.

Peppino Brunetto

0.25 Liters

€ 12,10 € 48,40/Lt      =

Contact the Supplier

Description Ingredients and Certificates

TUNA WITH OLIVE OIL AND NATURAL

Ingredients

Tuna (70%) Thunnus Alalunga, olive oil, sea salt.

Peppino Brunetto

200 grams

€ 6,73 € 33,65/Kg      =

Contact the Supplier

Ingredients and Certificates

Ingredients

Tuna (70%) Thunnus albacore, water, sea salt.

Peppino Brunetto

200 grams

€ 5,92 € 29,60/Kg      =

Contact the Supplier

Ingredients and Certificates

Ingredients

Tuna (70%) Thunnus albacore, water, sea salt.

Peppino Brunetto

200 grams

€ 6,15 € 30,75/Kg      =

Contact the Supplier

Ingredients and Certificates

Ingredients

Tuna (70%) Thunnus albacore, water, sea salt.

Peppino Brunetto

200 grams

€ 6,15 € 30,75/Kg      =

Contact the Supplier

Ingredients and Certificates

Ingredients

Tuna (70%) Thunnus Alalunga, olive oil, sea salt.

Peppino Brunetto

200 grams

€ 4,33 € 21,65/Kg      =

Contact the Supplier

Ingredients and Certificates

Ingredients

Tuna (70%) Thunnus Alalunga, olive oil, sea salt.

Peppino Brunetto

200 grams

€ 7,93 € 39,65/Kg      =

Contact the Supplier

Ingredients and Certificates

Ingredients

Tuna (70%) Thunnus Alalunga, olive oil, sea salt.

Peppino Brunetto

300 grams

€ 9,31 € 31,03/Kg      =

Contact the Supplier

Ingredients and Certificates

THREADS OF TUNA WITH EXTRA VIRGIN OLIVE OIL ITALIAN

Ingredients

Tuna (68%) Thunnus Alalunga, extra virgin olive oil *, sea salt. * From organic farming (32%).

Peppino Brunetto

200 grams

€ 8,09 € 40,45/Kg      =

Contact the Supplier

Ingredients and Certificates

Ingredients

Tuna (68%) Thunnus Alalunga, extra virgin olive oil *, sea salt. * From organic farming (32%).

Peppino Brunetto

200 grams

€ 11,23 € 56,15/Kg      =

Contact the Supplier

Ingredients and Certificates

TONNO ALLETTERATO (TONNETTO) ALL'OLIO DI OLIVA

ALLERGENI: PESCE

Ingredients

Tuna (68%) Thunnus Alalunga, extra virgin olive oil *, sea salt. * From organic farming (32%).

Peppino Brunetto

200 grams

€ 6,13 € 30,65/Kg      =

Contact the Supplier

Ingredients and Certificates

Ingredients

Tuna (68%) Thunnus Alalunga, extra virgin olive oil *, sea salt. * From organic farming (32%).

Peppino Brunetto

200 grams

€ 4,24 € 21,20/Kg      =

Contact the Supplier

Ingredients and Certificates

Ingredients

Tuna (68%) Thunnus Alalunga, extra virgin olive oil *, sea salt. * From organic farming (32%).

Peppino Brunetto

200 grams

€ 8,73 € 43,65/Kg      =

Contact the Supplier

Ingredients and Certificates

FILETTI DI SGOMBRO ALL'OLIO DI OLIVA

PESCATO CON RETI DA CIRCUIZIONE

ALLERGENI: PESCE.

Ingredients

Sgombro (70%) Scomber scombrus, olio di oliva, sale marino integrale.

Peppino Brunetto

200 grams

Out of stock

Contact the Supplier

Ingredients and Certificates

SEA SALT FULL

Description

Whole sea salt

Peppino Brunetto

1 Kilogram

€ 2,00      =

Contact the Supplier

Description

Description

Whole sea salt

Peppino Brunetto

1 Kilogram

€ 2,00      =

Contact the Supplier

Description

Last product modified: Filetti di Acciughe al Peperoncino all’olio EVO BIOLOGICO vaso 160 g from Caffagnini Veraldo on 20-10-2024